Z czego wykonane są metki odzieżowe?

Każdy producent odzieży pragnie wyróżnić swoje produkty na rynku poprzez ich znakowanie. Nakłada on znaki towarowe na każdą część garderoby — nie tylko bezpośrednio na materiale, ale przede wszystkim za pomocą wszywek. Zazwyczaj pojawia się kilka rodzajów oznakowań w jednym elemencie, by nie mieć wątpliwości co do pochodzenia danego produktu. Każde z nich, w zależności od zastosowania i przekazywanych informacji zostało wykonane z zupełnie odmiennego materiału, przy wykorzystaniu innej metody produkcji. Z jakich materiałów dostępne są więc na rynku metki odzieżowe?

Oznaczenia wewnętrzne

etykiety kartonowe

Najważniejsze i najtrwalsze metki to te umieszczane wewnątrz produktów. Wśród nich najczęściej wybierane są wszywki żakardowe, które wyróżniają się wysoką jakością wykonania oraz precyzją. Dzięki wykorzystaniu techniki tkania każda z metek jest niespieralna. Zazwyczaj pojawiają się na nich logotypy i nazwy producentów, które mają stanowić dość istotny wyróżnik pośród innej odzieży. Wszywki tkane to także ciekawy element dekoracyjny, który dodaje wyjątkowego charakteru eleganckim częściom garderoby. Mogłoby się wydawać, że tego typu metki dotyczą głównie górnej części odzieży. Jednak spodnie oraz spódnice także posiadają wewnętrzne metki drukowane na taśmach materiałowych, na których zawarte są dokładne i dość istotne informacje dotyczące użytkowania oraz sposobu czyszczenia.

Oznaczenia zewnętrzne

metki z ekoskóry

Coraz częściej producenci decydują się także na umieszczanie widocznych oznaczeń i logotypów na zewnątrz odzieży. Wykorzystują w tym celu przede wszystkim etykiety kartonowe, które za pomocą kawałka materiału są przytwierdzane do produktu. Po zakupie każdy klient ma możliwość odczepić etykietkę. Właśnie z tego powodu marki zajmujące się zwłaszcza produkcją odzieży wierzchniej postanowiły wyróżnić swoje produkty poprzez metki z ekoskóry, na których pojawia się widoczna nazwa producenta oraz logo. Są one grawerowane laserowo, dzięki czemu idealnie odwzorowane są nawet najdrobniejsze szczegóły. Nie można jednak pominąć nieco odmiennego sposobu umieszczania oznaczeń na garderobie, które pozwala indywidualnie dopasować wielkość oraz kształt logotypu do części ubioru. Są nim metki sublimacyjne zadrukowywane specjalnym atramentem na papierze i pod wpływem wysokiej temperatury przenoszone są na element znakowany.

W zależności od umiejscowienia metki, części garderoby oraz zawartych na niej informacji wykonywana jest ona z zupełnie innych materiałów. Jednak bez względu na to, etykieta zawsze musi być trwała, by kupujący mógł zapoznać się z rozmiarem, ceną oraz innymi szczegółami produktu.


Projekty

zapytanie

Nie każdy urodził się ze zdolnościami Picasso — my tak !
Dzięki temu możemy zapewnić Państwu indywidualne projekty wszystkich oferowanych produktów.
Trzeba liczyć się z pewną opłatą. Wykonujemy często prace graficzne o wysokich walorach artystycznych. Odrysowujemy także wzory klientów, którzy posiadają tylko namacalny produkt. Jeśli zamówicie Państwo dużo różnych artykułów w jednym zamówieniu, nasi artyści biurowi wykonają projekt gratis.