Klasyczne ulotki reklamowe w czasach cyfryzacji

Ulotka

Cyfryzacja ma znaczący wpływ na reklamę i marketing. Oddziałuje na sposób docierania film do swoich klientów oraz na wykorzystywanie konkretnych narzędzi czy technologii niezbędnych w procesie promocji. Co więcej, przyczyniła się ona do wzrostu popularności internetu, który obecnie jest głównym medium reklamowym. Wskazuje na to fakt, że cyfrowe materiały reklamowe są wszędzie – w mediach społecznościowych, aplikacjach mobilnych, wyszukiwarkach czy na różnych platformach. Dzięki temu nadawcy mogą dotrzeć do szerokiej grupy odbiorców online.

Spis treści

Narzędzia wykorzystywane w cyfrowym świecie dają reklamodawcom duże możliwości. To przede wszystkim analiza danych i algorytmy, które umożliwiają precyzyjne targetowanie reklam do konkretnych adresatów. Można zatem dostarczać skonkretyzowane treści, co z kolei zwiększa szanse na konwersję i zainteresowanie. Regularne śledzenie skuteczności kampanii reklamowych oraz marketingowych poprzez mierzenie wyników i analizowanie danych w czasie rzeczywistym, przyczynia się do lepszych osiągnięć, ponieważ można reagować na szybko zmieniające się trendy – dopasowując do nich nowe strategie.

Ewolucja reklamy i ulotek

W XIX oraz XX wieku jednymi z głównych nośników reklam były plakaty i druki gazetowe. Skupiano się wtedy głównie na ilustracjach wzbogaconych zaledwie niewielką ilość tekstu. Ulotki reklamowe w formie plakatów uznawane były za jeden z najbardziej efektownych i atrakcyjnych środków promocji. Kolorowa grafika umieszczona na ścianach w sklepach, na ogrodzeniach czy wielu innych miejscach publicznych skutecznie przyciągała wzrok przechodniów – potencjalnych klientów. Innym równie popularnym sposobem promocji były te reklamy umieszczane w gazetach. Publikowane tam ogłoszenia opierały się przede wszystkim na treści, jednak mimo to były skuteczne. Ulotki wciąż mają kluczowy wpływ na postrzeganie firm przez konsumentów, zatem mogą wpłynąć na zainteresowanie marką.

Jaki wpływ na tradycyjne ulotki reklamowe ma cyfryzacja?

Większość społeczeństwa dzięki swoim smartfonom ma dostęp do internetu praktycznie na wyciągnięcie ręki, przez co mogłoby się wydawać, że tradycyjny marketing idzie w zapomnienie. Nic bardziej mylnego. Oczywiście cyfryzacja wpłynęła znacząco na projektowanie ulotek reklamowych, niemniej jednak te wciąż są wykorzystywane z powodzeniem. Świat zdominowany przez reklamy online wpłynął jednak na metodę, jaką te są tworzone. Tylko wówczas mają siłę przebicia na tle konkurencji. Tworzenie ulotek powinno obejmować przede wszystkim projektowanie estetycznych grafik oraz ciekawych treści – krótkich, ale chwytliwych. Dzięki temu szanse na przyciągnięcie uwagi klienta są znacznie większe, niż w przypadku mnóstwa spamerskich reklam wyświetlanych w przeglądarkach i wielu aplikacjach. Warto wykorzystywać niszowość papierowych ulotek reklamowych, jednocześnie je unowocześniając np. poprzez dodanie na nich kodu QR. W ten sposób wzmocni się swoją pozycję marketingową, ponieważ dotrze się zarówno do osób młodych, biegłych w technologii, jak i starszych, wolących tradycyjne reklamy.

Wsparcie kampanii internetowych tradycyjnymi formami reklamy

Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że tradycyjne formy reklamy mogą być skutecznym uzupełnieniem działań promocyjnych prowadzonych w internecie. Oczywiście pod warunkiem, że te będą ze sobą odpowiednio zintegrowane. Współczesne strategie marketingowe opierają się na wielokanałowym podejściu do klienta, a ulotki są jednym z nich! To doskonały sposób na komunikację z odbiorcami offline – można je przekazywać w sklepach, na ulicy czy podczas różnych wydarzeń tematycznych, w zależności od charakteru działalności przedsiębiorstwa.

Warto wspomnieć, że właściwy projekt ulotki będzie też odnośnikiem do treści online, stworzeniem zajawki na ten temat i podaniem strony internetowej lub mediów społecznościowych. W ten sposób klienci wstępnie zainteresowani produktem będą chcieli dowiedzieć się o nim czegoś więcej. Ulotki mają znacznie dla każdej firmy – małej i dużej, zwłaszcza tym, działającym na poziomie lokalnym. Podsumowując, tradycyjne materiały reklamowe, należycie wprowadzone wciąż pełnią ważną rolę w branży marketingowej, dlatego warto wdrożyć je do swojej strategii.


Projekty

zapytanie

Nie każdy urodził się ze zdolnościami Picasso — my tak !
Dzięki temu możemy zapewnić Państwu indywidualne projekty wszystkich oferowanych produktów.
Trzeba liczyć się z pewną opłatą. Wykonujemy często prace graficzne o wysokich walorach artystycznych. Odrysowujemy także wzory klientów, którzy posiadają tylko namacalny produkt. Jeśli zamówicie Państwo dużo różnych artykułów w jednym zamówieniu, nasi artyści biurowi wykonają projekt gratis.