Prezent owinięty we wstążkę z nadrukiem

Spis treści

Różnego rodzaju wstążki stanowią zazwyczaj element dekoracyjny dołączany do pudełek prezentowych lub kwiatów. Występują w różnorodnych kolorach i fakturach, zrobione są z rozmaitych materiałów. Najczęściej spotykane to wstążki satynowe, atłasowe oraz prążkowane. Bogata paleta barw pozwala dobrać je do przedmiotu, który mają okalać. Dzięki temu prezent może zostać estetycznie zapakowany. Wiele osób zwraca uwagę na drobiazgi i ceni takie podejście do szczegółów.

Wstążki z nadrukiem – skuteczna promocja marki

Wiele bardziej ekskluzywnych firm, ale również małych, lokalnych biznesów zajmujących się sprzedażą wysyłkową pakuje swoje produkty z należytą starannością. Oprócz użycia eleganckich pudełek, korzystają z wielu elementów dekoracyjnych, które urozmaicają paczkę.

Ma to pozytywny wydźwięk marketingowy, ponieważ takie podejście buduje prestiż marki na tle konkurencji, która niekoniecznie musi przykładać się do jakości pakowania swoich wysyłek. Szczególnie popularną formą reklamy są nadruki na wstążkach. Mogą przybrać formę logo z nazwą firmy lub napisu np. w postaci „dziękujemy za zakupy”. Bezpośrednio otwiera to świadomość konsumenta na interakcję z marką. Dzięki temu wizerunek firmy zostanie pozytywnie zapamiętany.

Tego rodzaju wstążka to idealny element zwieńczający pudełko. Wykonana z atłasu ze wzmocnionym brzegiem pasuje do pakowania paczek premium. Wstążki nie są drogie, dzięki czemu małym kosztem można podnieść poziom wykonania. Z kolei tasiemka satynowa z połyskiem, przyjemna w dotyku, doda szyku i elegancji każdej przesyłce.

Wstążki personalizowane – klasa i jakość sama w sobie

Wstążki można również w dowolny sposób personalizować. Dzięki temu mogą być użyte do pakowania paczek PR dla influencerów lub partnerów biznesowych w celach marketingowych. Wzmacnia to wyjątkowość pakowanych produktów. Osoba, która otrzyma taką przesyłkę z pewnością zwróci uwagę na dbałość o detale, z jaką marka postanowiła zaprezentować swoje wyroby.

Wstążkę można spersonalizować na wiele innych sposobów. Firmy, które oferują sprzedaż tego rodzaju tasiemek bardzo często przygotowują specjalne linie na konkretne okazje, np. święta, urodziny, wesele czy inne uroczyści okolicznościowe. Wówczas wykorzystuje się je do upiększania prezentów czy elementów aranżacji wnętrz. Można w ten sposób podkreślić charakter przyjęcia. Za pomocą elastycznej wstążki z łatwością przygotujesz efektowne kokardy ozdabiające np. winietki na stołach. Co więcej, rozmaite rozmiary i długości tasiemek pozwalają uzyskać z nich większe sploty okalające m.in. krzesła Państwa Młodych na sali weselnej.

Personalizacja może przybrać również formę przekazu konkretnej treści. Firma, u której zamawiane są te artykuły ma możliwość wykonania na nich dowolnego napisu. Dzięki temu stanowią idealny dodatek do prezentu urodzinowego, przekazując najlepsze życzenia.

Gustowne tasiemki nie tylko do dekoracji kwiatów

Pierwsza myśl, jaka przychodzi do głowy, gdy padnie hasło „wstążka”, to zastosowanie jej jako ozdoba bukietu kwiatów. Kwiaciarnie bardzo często dołączają ją jako dodatkowy element dekoracyjny szczególnie, gdy przygotowują bukiet na ślub dla Panny Młodej.

Nie jest to jednak jej główne zastosowanie. Ciekawym pod względem faktury rodzajem tasiemek są wstążki rypsowe. Wykonuje się je z prążkowanego materiału, który wykazuje się większą grubością i trwałością niż te satynowe czy atłasowe. Dodatkowo występują modele z połyskiem lub zupełnie matowe. Krawędzie opatrzone są wzmocnionym brzegiem, dzięki czemu włókna nie rozdwajają się przy ucinaniu. Głównymi zaletami tego typu wstążek są wysoka sztywność i odporność na odkształcenia.

Tasiemki wykorzystywane są również jako integralne elementy odzieży. Bardzo często używa się ich jako alternatywa sznurowadeł. Można je spotkać w formie lampasów w spodniach czy jako kokardka na dziewczęcych ubraniach lub bieliźnie. Dodatkowo wstążki stosuje się jako dekoracja artykułów papierniczych – notesów, albumów, pocztówek. Tasiemki można znaleźć w niektórych książkach bądź kalendarzach w postaci kapitałki. Znajdują też zastosowanie jako część biżuterii, np. bransoletek z koralikami lub chokerów.


Projekty

zapytanie

Nie każdy urodził się ze zdolnościami Picasso — my tak !
Dzięki temu możemy zapewnić Państwu indywidualne projekty wszystkich oferowanych produktów.
Trzeba liczyć się z pewną opłatą. Wykonujemy często prace graficzne o wysokich walorach artystycznych. Odrysowujemy także wzory klientów, którzy posiadają tylko namacalny produkt. Jeśli zamówicie Państwo dużo różnych artykułów w jednym zamówieniu, nasi artyści biurowi wykonają projekt gratis.