ubrania na wieszaku

W modzie trudno godzić się na kompromisy – albo chcemy się wyróżniać, albo nie. Czasem jednak warto postawić na odrobinę szaleństwa i wybić się z czarno-białego tłumu. Już nawet niewielka ozdoba może zmienić całą stylizację. Często takim wyjątkowym dodatkiem jest biżuteria, jednak jeśli lubimy eksperymentować z samym materiałem, ciekawym sposobem na urozmaicenie swetra czy bluzy w stylu basic są naklejki. I choć kojarzą się one z ozdabianiem powierzchni takich jak smartfony, laptopy czy meble, to dzięki wyjątkowej technologii potrafią odmienić też nasze ubrania. Jak sprawić by naklejka była trwałą ozdobą na Twoim płaszczu? Skorzystaj z naszych podpowiedzi zamieszczonych poniżej i dowiedz się, co zrobić.

Spis treści

 

Nie wyrzucaj – przerabiaj!

W dobie komercjalizacji i nieustannego zmieniania się trendów, w tempie nawet z miesiąca na miesiąc, trudno nadążyć za modą. Jest to znaczniej skomplikowane, zwłaszcza gdy ma się już w pewien sposób wyrobiony swój styl. Nasze babcie i mamy z pewnością o wiele częściej przerabiały i naprawiały ubrania. Nie istniała odzież na jeden sezon, a podziurawione skarpety po prostu się cerowało. Dziś już kompletnie się od tego odchodzi. Często brakuje czasu i o wiele prościej jest pójść do sklepu i kupić nową rzecz. Jednakże przerabiane ubrania mają swój niepowtarzalny urok, dlatego zaprojektuj własne naklejki już dziś. Docenią to zwłaszcza najmłodsi, gdy na ich ulubionych spodenkach zamiast dziury, która jakoś pojawiła się na kolanie podczas grania w piłkę, pojawi się logo ulubionej drużyny w postaci naszywki. Takie rozwiązanie to także spora oszczędność dla rodziców – nie trzeba od razu biec do sklepu po nową część garderoby. To także powód dla dziecka do chwalenia się „nowym” ubraniem wśród rówieśników.

DIY – zaprojektuj własne naklejki

Z pewnością ciekawą alternatywą dla naszywek mogą być naklejki na ubrania. To jeszcze szybszy sposób na pozbycie się już niespieralnych plam, małych dziurek czy po prostu na urozmaicenie T-shirtu. Takie nalepki z łatwością można zaprojektować własnoręcznie i zlecić ich wykonanie zajmującej się tym firmie. Dzięki temu rozwiązaniu otrzymamy w pełni personalizowany i wyjątkowy produkt, który jednocześnie będzie praktyczny i estetyczny.

Zaprasowywane naklejki mogą być również niezwykle przydatne. Z pewnością ulubioną je sobie rodzice szkrabów chodzących do przedszkola – to znacznie łatwiejsze i jednocześnie trwalsze rozwiązanie niż podpisywanie wszystkiego flamastrem. Takie nalepki mogą posłużyć jako imienne oznakowanie prywatnych rzeczy dziecka – dzięki temu nic się w placówce nie zagubi, a przedszkolanki nie będą miały problemu z ubraniem maluchom ich własnej piżamki. Naklejka z własnym napisem przyda się również w kuchni, bo jak inaczej rozpoznać te wszystkie przyprawy. To bazylia czy oregano? Dzięki właściwemu oznakowaniu zyskujesz pewność, że dodajesz potrawie właściwego smaku.

Naszyj i noś – nalepki na ubrania

W przypadku naszywek nie będzie Ci nawet potrzebna igła z nitką, więc nie musisz mieć specjalnych umiejętności, by w kilka sekund odmienić swoje ubranie. Najczęściej spotykane jest mocowanie na specjalny klej termiczny. Będzie do tego potrzebne jedynie żelazko z nastawioną odpowiednią temperaturą oraz kawałek papieru bądź materiału, który należy położyć na naszywkę. Wystarczy przytrzymać płytę żelazka w miejscu, gdzie chcemy umieścić wybrany wzór i po około 20 sekundach Twoje ubranie stanie się wyjątkowe. Na koniec, warto sprawdzić, czy nadruk został prawidłowo i w całości przeniesiony na materiał, a jeśli nie wystarczy podgrzać go żelazkiem przez dodatkowe 5 do 10 sekund. Brzmi prosto, prawda? Dzięki możliwości samodzielnego przyozdabiania odzieży każda stylizacja nabiera nowego charakteru, a to wszystko za sprawą naklejek!

Jak widać, nie tylko za sprawą złota i srebra biżuteryjnego można odmienić swoją stylizację. Czasem wystarczy kawałek materiału o oryginalnym designie, który również możemy samodzielnie zaprojektować. Moda retro zyskuje znów na popularności. Tak też dzieje się z trendem na przerabianie swoich ubrań. Poza tym vintage jest stale w cenie – dorobione własnoręcznie elementy są wartością dodaną dla takiego produktu. Dlatego warto mieć kilka oryginalnych naszywek w zapasie – nie wiadomo, kiedy najdzie nas ochota na małą odmianę garderoby.


Projekty

zapytanie

Nie każdy urodził się ze zdolnościami Picasso — my tak !
Dzięki temu możemy zapewnić Państwu indywidualne projekty wszystkich oferowanych produktów.
Trzeba liczyć się z pewną opłatą. Wykonujemy często prace graficzne o wysokich walorach artystycznych. Odrysowujemy także wzory klientów, którzy posiadają tylko namacalny produkt. Jeśli zamówicie Państwo dużo różnych artykułów w jednym zamówieniu, nasi artyści biurowi wykonają projekt gratis.