Kobieta w koszulce z wzorem

W dzisiejszych czasach wyrażanie siebie czy wyróżnienie się z tłumu jest ważne dla wielu osób – zarówno tych starszych, jak i młodszych. Są na to różne metody, dlatego z pewnością każdy znajdzie coś, co pomoże mu przebić się na tle innych. Można mieć niecodzienne zainteresowania, słuchać niepopularnych gatunków muzycznych lub ubierać się inaczej niż wszyscy. Kreatywny styl ubioru to aktualnie jeden z najpopularniejszych sposobów na pokazaniu siebie. Daje to duże możliwości, jeśli tylko podejdzie się odpowiednio do tematu.

Spis treści

Zakupy w sieciówkach nie są zbyt dobrym pomysłem, jeśli chodzi o oryginalne ubrania. Sklepy tego typu są popularne, więc szansa na to, że ktoś będzie ubrany tak samo są bardzo wysokie. Warto stawiać zatem na miejsca, gdzie ciężko znaleźć drugą taką samą parę ciuchów np. lumpeksy. Nietrudno tam o znalezienie ponadczasowego outfitu. Co więcej, ubrania te nie są drogie, więc to doskonałe materiały na pierwsze próby przerabiania ich według własnego gustu! Można zmienić ich krój, długość, szerokość lub też zainwestować w naklejki na ubrania. Dlaczego są one warte uwagi i co powinno się o nich wiedzieć?

Czym są i jak powstają?

Proces powstawania tego typu naklejek opiera się przede wszystkim na 3 podstawowych etapach. W pierwszej kolejności przygotowywany jest wzór, który ma być umieszczony na ubraniu. Warto wiedzieć, iż ten jest odwracany lustrzanie, ponieważ po przeniesieniu go na materiał, zostanie przedstawiony w prawidłowym układzie. Następnie naklejki na odzież są drukowane na papierze termotransferewym przy użyciu specjalistycznych atramentów oraz profesjonalnej drukarki. W końcowym etapie po wydrukowaniu wzór jest wycinany za pomocą plotera tnącego. Istnieje także możliwość wykonania naklejki na wymiar, dzięki czemu będzie można umieścić ją w dowolnym wybranym przez siebie miejscu, nawet na niewielkiej powierzchni.

Jak wygląda aplikacja naklejek na ubranie?

Aplikacja naklejek na ubrania nie jest niczym skomplikowanym, jednak warto wiedzieć, jak krok po kroku się do tego przygotować, aby wszystko poszło zgodnie z planem. Przede wszystkim należy przygotować wybrany ciuch, na który ma być naniesiony wzór. Należy go wypracować, aby uzyskać gładką powierzchnię. Kolejno uprzednio zakupioną naklejkę nakłada się w wybranym przez siebie miejscu. W domowych warunkach do przyklejenia naklejki używa się żelazka, zaś producenci ubrań, stosujący tę technikę wykorzystują specjalistyczny prasowacz termotransferowy. Po nałożeniu wzoru na ubranie należy pozostawić je do ostygnięcia, aby atrament mógł nanieść się na tkaninę. Po pewnym czasie trzeba delikatnie usunąć papier i odzież jest gotowa! Wybierając naklejki od sprawdzonego producenta, nie trzeba martwić się o ich wytrzymałość, ponieważ te będą odporne nawet na pranie.

Podsumowanie

Naklejki termotransferowe są łatwodostępne, dlatego to doskonały sposób na stworzenie oryginalnej odzieży w czasach, gdy popularna jest produkcja masowa. Można je stosować prywatnie, do indywidualnych projektów, jak i komercyjnie w większych nakładach, co z pewnością spotka się z zainteresowaniem ze strony konsumentów każdej grupy wiekowej. Decydując się na nie, bez względu na obszar swoich działań – handel lub użytek prywatny – należy pamiętać, że jakość nadruku będzie się różnić w zależności od użytego sprzętu, jakości atramentów i tkanin. Warto zatem stawiać wyłącznie na sprawdzonych producentów, mających doświadczenie w produkcji tego typu dodatków na ubrania.


Projekty

zapytanie

Nie każdy urodził się ze zdolnościami Picasso — my tak !
Dzięki temu możemy zapewnić Państwu indywidualne projekty wszystkich oferowanych produktów.
Trzeba liczyć się z pewną opłatą. Wykonujemy często prace graficzne o wysokich walorach artystycznych. Odrysowujemy także wzory klientów, którzy posiadają tylko namacalny produkt. Jeśli zamówicie Państwo dużo różnych artykułów w jednym zamówieniu, nasi artyści biurowi wykonają projekt gratis.