Typ oznaczeń na metkach

Metki pojawiające się na elementach odzieży, w zależności od umiejscowienia, mają za zadanie przekazywać kupującemu konkretne informacje. Dzięki temu jest on w stanie rozpoznać rozmiar ubrania, ale także odpowiednio zadbać o jego czyszczenie i przechowywanie. Ma to duży wpływ na żywotność elementów garderoby, ich kolorystykę oraz stan materiału – tylko stosowanie się do specjalnych oznakowań pozwoli cieszyć się ubraniem przez długi czas. Jakie więc oznaczenia zawierają metki odzieżowe i jak się do nich stosować? 

Oznaczenia produktów tekstylnych dotyczące pielęgnacji

metki odzieżowe

Najpopularniejszym rodzajem informacji, jakie zawierają wszywki sublimacyjne, są oznaczenia dotyczące sposobu prania, suszenia oraz innych czynności związanych z pielęgnacją odzieży. Znajdują się one zawsze od strony wewnętrznej, gdzie wszyte są w materiał w postaci książeczki. Wśród oznaczeń można rozpoznać zalecaną temperaturę prania, prasowania, suszenia, ale również symbole dotyczące wykorzystywania środków chemicznych. Niektóre wszywki odzieżowe posiadają także nadrukowany numer seryjny produktu, informacje dotyczące wykorzystanych do produkcji materiałów czy miejsca wytworzenia. Każde z tych oznaczeń ma bardzo duże znaczenie podczas użytkowania, dlatego etykiety zostały wykonane przy wykorzystaniu takich technologii, by były odporne na działanie temperatury czy środków czyszczących.

Podstawowe oznaczenia przydatne podczas zakupu

wszywki odzieżowe

Decydując się na zakup konkretnego produktu, zawsze najpierw dokładnie zapoznajemy się z metką. Zazwyczaj jest to etykieta kartonowa zawierająca informacje o cenie produktu, jego rozmiarze oraz numerze seryjnym, co pozwala dopasować odzież do swoich oczekiwań. Jednak na co dzień to etykiety żakardowe wszyte w materiał przypominają nam o tym, gdzie kupiliśmy daną rzecz oraz jak wypada rozmiarówka konkretnej marki. Ilość informacji oraz sposób ich przedstawienia na małych metkach jest w zupełności uzależniony od producenta – zazwyczaj można na niej znaleźć tylko logo z nazwą firmy, bądź sam rozmiar. Niektórzy pragną ograniczyć druk etykiet do minimum, ponieważ i tak kilka rodzajów znajduje się w jednym elemencie garderoby, a pozwoli to zmniejszyć koszta produkcji.

Na każdej metce znajdującej się przy ubraniu możemy znaleźć zupełnie inne informacje. Początkowo najważniejsza jest cena i rozmiar, dlatego zostały one umieszczone na zewnętrznej etykietce. Z kolei wskazania dotyczące pielęgnacji interesują tylko osoby, które dokonały zakupu. Umiejscowione więc zostały w wewnętrznej części garderoby, wszyte w materiał, by podczas prania nadal pozostały na swoim miejscu.


Projekty

zapytanie

Nie każdy urodził się ze zdolnościami Picasso — my tak !
Dzięki temu możemy zapewnić Państwu indywidualne projekty wszystkich oferowanych produktów.
Trzeba liczyć się z pewną opłatą. Wykonujemy często prace graficzne o wysokich walorach artystycznych. Odrysowujemy także wzory klientów, którzy posiadają tylko namacalny produkt. Jeśli zamówicie Państwo dużo różnych artykułów w jednym zamówieniu, nasi artyści biurowi wykonają projekt gratis.